Shannon Sullivan & the Band: The Difference between F & F / Ars Poetica 2019

9.11. Sobota / 21.00 Koncert poézie

Shannon Sullivan & the Band: The Difference between F & F

Poézia a hudba zápasia a navzájom sa vábia do neprebádaných vôd. Zahliadneme spoločnosť na pokraji (seba)deštrukcie:

 

„Vodíkové bomby a chudoba

Digitálne dátumy, pornografia

A nekonečná ropná extáza...“

 

Prosba, aby sme sa navrátili k základom našej ľudskosti, prelínajúca sa so zložitými rytmami a rozsiahlymi zvukopriestormi.

 


Shannon Sullivan: poézia hovoreného slova – texty a básne, koncept, umelecká réžia
Shannon Sullivan je poetka a multidisciplinárna performance umelkyňa. Svoj prístup označuje ako „fyzická poézia“. Uprednostňuje jadrný a rytmický jazyk, ktorý nevyžaruje z rozumových abstrakcií, ale z tela. Niekoľko rokov skúmala prienik poézie a pohybu napríklad v dielach 13 poems in a body či Broken: Part One; dnes sa však primárne zameriava na spojenie poézie a hudby. Svoju prvú spoluprácu s ocenenými hudobníkmi Berndom Oezsevimom a Andrém Matovom, The story written on the butterfly's tongue, odpremiérovala v decembri 2017 v berlínskom Haus Fuer Poesie. Jej najnovšie dielo, THE DIFFERENCE BETWEEN F. & F., malo premiéru vo februári 2019 v berlínskom Lettrétage.

 


Bernd Oezsevim: bicie, perkusie
Bernd Oezsevim je oceňovaný bubeník, ktorý sa zaujíma o modernú improvizáciu, rôzne formy jazzu či tradičnú hudbu rôznych kultúr. Hráva v divadelných, tanečných ale aj rozhlasových produkciách, okrem iného aj pre Davida Lyncha, WDR či RBB. Nahral albumy a DVD nosiče vo vydavateľstvách Birth Records, Traumton, Kindred Spirits, JazzHausMusik, Green Deer Music, WISMART Records a ďalších. Medzi jeho súčasné projekty patria Gunter Hampel European Quartett, Zodiak Trio, Woima Collective, Invisible Change, Ohne 4 gespiel drei a Onom Agemo. Ako štrnásťročný vyhral nemeckú národnú súťaž Jugend musiziert a postupom času získal aj ďalšie ocenenia, napríklad JazzWerkRuhrPreis, ako aj grant z berlínskeho ministerstva kultúry (Berliner Senat) v roku 2016.

 


André Matov: gitara
Balkan jazz, soulpop, avant garde – štýl berlínskeho hudobníka Andrého Matova je plný vplyvov zo širokej hudobnej škály, či už plní úlohu gitaristu, skladateľa alebo producenta. Po skončení štúdia na Folkwang University v Essene založil svoj prvý kvintet, MatovsGarage. V roku 2006, krátko po vysokej škole, spolu s kapelou vyhrali cenu jazzwerkruhrpreis a nahrali svoj debutový album. Odvtedy sa André naplno venuje skladaniu a produkovaniu vlastnej aj cudzej tvorby a angažuje sa aj v sfére filmu a televízie. Medzi jeho projekty patria ma/tov/trio, Cheli-Duo, The Patillas Family či below c level.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku24. 10. 2019, 19:36