Ars Poetica 2016

Program Medzinárodného festivalu poézie

Ars Poetica 2016

Termín: 16.–21. november 2016

Streda, 16.11. / SNG / Café Berlinka, Nám. Ľ. Štúra 4

18.00 / Večer európskej poézie Versopolis

Kristina Hočevar (SI) / Adam Horovitz (UK) / Eleanor Rees (UK) / Vytautas Stankus (LT) /

Maud Vanhauwaert (BE)

Špeciálna hviezda večera: poetka Claudine Bertrand (CA)

21.00 / Koncert: Romanika (SK)

22.00 / Open End Party pre všetkých

Vstup voľný

Štvrtok 17.11. / Bratislava Flagship Restaurant / Nám. SNP 8

14.00 hod / Versopolis Rendezvous:

Stretnutie slovenských a európskych básnikov platformy Versopolis,

prezentácia kníh slovenskej poézie v preklade

Štvrtok, 17.11. / V-Klub / Nám. SNP 12

18.00 hod / Focus India

kathak-dancer-sangeeta-majumder.jpg

„Echoing Shadows“: Magická show tanečnej superstar Sangeety Majumder (IN)

19.00 / Večer poézie:

Sonnet Mondal (IN) / Sukrita Paul Kumar (IN) / Subodh Sarkar (IN) / Usha Akella (IN) /

Giorgi Lobžanidze (GE) + José Luís Peixoto (PT)

Vstup na večer poézie voľný

21.00 / Koncert: Banda (SK)

Špeciálne vstupné 4 eurá

22.00 / Open End Party pre všetkých

Vstup na párty voľný

Piatok, 18.11. / FiF UK / Gondova 2 / miestnosť 236

14.30 / Európske fórum poézie

Piatok, 18.11. / V-Klub, Nám. SNP 12

18.00 / Tanec: „En miroir“

Jana Tereková (SK) – tanec

Martin Solotruk (SK) – text a hlas

19.00 / Večer poézie:

Mila Haugová (SK) / Ivica Ruttkayová (SK) / Vladimir Martinovski (MK) /Irène Gayraud (FR) /

Kacper Bartczak (PL)

Špeciálni hostia večera: Anne Waldman & Ambrose Bye (USA) – koncert poézie

22.00 / Open End Party pre všetkých

Vstup voľný

Sobota, 19.11. / SNG / Café Berlinka, Nám. Ľ. Štúra 4

17.00 /Pásmo študentských filmov VŠMU 1998-1999

18.00 / Večer „poetry-in-performance“:

Kaja Puto & Piotr Marecki – Hawangarda (PL) / Richard Kitta (SK) / Daniel Hevier (SK) /

Manfred Chobot (AT) / Jaromír Typlt (CZ) / Dirk Hülstrunk (DE)

21.00 / Open End Party pre všetkých

Vstup voľný

Nedeľa, 20.11. / Malewill Café / Uršulínska 9

15.00 / Prines svoju báseň, tvorivý workshop pre všetkých

Vstup voľný

Pondelok, 21.11. / FiF UK / Gondova 2 / miestnosť 236

12.30 / Mila Haugová (SK) – kurz kreatívneho písania s renomovanou autorkou

Vstup voľný

*

Recitujú: Lucia Hurajová / Kristína Svarinská / Ľubo Bukový

VJ-ing: Zden Hlinka

Moderuje: Martin Solotruk

*

Zmena programu vyhradená



Ars Poetica Film 2016 (18.–21.11.)

Kino Lumière / Kinosála č. 4 / Špitálska 4

Piatok, 18.11.

18.00 / Psie srdce
(Heart of a Dog, r. Laurie Anderson, USA, 2015, 75 min., dokumentárna esej)

20.00 / Takovej barevnej vocas letící komety
(r. Václav Kučera, Česko, 2015, 100 min., dokumentárny film)

Sobota, 19.11.

18.00 / Je vysoký muž šťastný?
(Is The Man Who Is Tall Happy? r. Michel Gondry, Francúzsko, 2013, 88 min., dokumentárny film)

20.00 / Nick Cave: 20 000 dní na Zemi
(r. Iain Forsyth, Jane Pollard, Veľká Británia, 2014, 97 min., dokumentárny film)

Nedeľa, 20.11.

18.00 / Kukuričný ostrov
(r. George Ovashvili, Česko/Francúzsko/Gruzínsko/Nemecko, 2014, 100 min., hraný film)

20.00 / Futurologický kongres
(The Congress, r. Ari Folman, Belgicko / Francúzsko / Izrael / Nemecko / Poľsko, 2013, 120 min., hraný-animovaný film)

Pondelok, 21.11.

18.00 / The Best of Fest Anča 2016 (pásmo animovaných filmov, 64 min.)

20.00 / Nespoznaný (r. Miro Remo, Slovensko, 2016, 84 min., dokumentárny film)

*

Dramaturgia filmovej sekcie: Martin Palúch

Zmena programu vyhradená

Program na stiahnutie

Ars Poetica Film 2016 viac info