slovensky english

Ars Poetica 2017

Program medzinárodného festivalu poézie
Ars Poetica 2017

Termín: 16. – 24. november 2017

Štvrtok, 16.11. / V Klub / Nám. SNP 12

19.00 Večer poézie

Viktor Suchý (SK)
Tom Petsinis (AU)
Regina Hilber (AT)
Nataša Sardžoska (MK)
Ján Štrasser (SK)
Vesa Haapala (FIN)
Sylvia Geist (DE)

*

21.00 Koncert
Tara Fuki (CZ/PL)

*

22.00 / Open End Party pre všetkých
*
Vstup voľný


Piatok, 17.11. / A4 – priestor súčasnej kultúry / Karpatská 2

18.00 WOW!
Divadelná hra, kde je poézia prítomná v plnej sile...
Premiéra anglickej verzie, Debris company (SK)
Voiceover Ron Padgett (USA)

*

19.30 Večer poézie

Eleni Cay (SK/GB)
Paul Hawkins (GB)
Aurélia Lassaque (FR)
Petr Borkovec (CZ)
Zsuzsa Emese Csobánka (HU)

Špeciálna hosťka večera:
Titilope Sonuga (CAN/NE)
spoken word performance

*
22.00 / Open End Party pre všetkých
*
Vstup voľný


Sobota, 18.11. / SNG Café Berlinka / Nám. Ľ . Štúra 4

18.00 Večer európskej poézie Versopolis

Eva Luka (SK)
Semier Insayif (AT)
Laura Accerboni (IT)
Julien Delmaire (FR)
Michal Habaj (SK)
Lies van Gasse (BE)

Multimediálne performance
Nora Gomringer a Philipp Scholz – Peng! (DE)

*

21.00 Koncert: Nitky & Zuzana Homolová (CZ/SK)
Zhudobnené básne francúzskej poetky Suzanne Renaud
v preklade Alice Škochovej


22.00 / Open End Party pre všetkých
*
Vstup voľný

Básne recitujú Lucia Hurajová, Marek Majeský a Ivan Šándor
VJ sety Zden Hlinka
Dramaturgia filmovej sekcie Martin Palúch
Večery poézie moderuje Martin Solotruk

*
Zmena programu vyhradená


Sprievodný program Ars Poetica 2017

Univerzitná knižnica v Bratislave, Lisztov pavilón, Klariská 1

Piatok 17.11. a sobota 18.11. / 14.00 – 16.00
Akadémia Ars Poetica
stretnutia s medzinárodnými autormi

Sobota 18.11. / 10.45 – 13.00
Ars Poetica pre deti
kreatívno-poetický workshop štúdia Amulet

Nedeľa 19.11. / 15.00 – 17.00
Prines svoju báseň
kreatívny workshop Ars Poetica

Vstup voľný

*



V-Klub, Nám. SNP 12

Sobota 18.11. / 10.00 – 16.00
Telo a jeho slová
tanečný workshop Roberty Štěpánkovej

Vstup voľný

*


Ars Poetica Film (21.11. – 24.11.)

Kino Lumiére, kinosála č. 4, Špitálska 4, 811 08 Bratislava

Program filmovej časti

21.11. Utorok

17.45 / Žltá + Out
Žltá, r. Ivana Šebestová, Slovensko, 2017, far., 6 min., animovaný
Out, r. György Kristóf, Česko/Maďarsko/Slovensko, 2017, far., 88 min., hraný

19.45 / Neruda
r. Pablo Larraín, Argentína/Čile/Francúzsko/Španielsko, 2016, far., 107 min., hraný

22.11. Streda

17.45 / Best Of Fest Anča 2017
Pásmo víťazných animovaných filmov, 60 min.

19.45 / Paterson
r. Jim Jarmusch, USA, 2016, far., 113 min., hraný

23.11. Štvrtok

17.45 / Para nad riekou
r. Robert Kirchhoff, Filip Remunda, Slovensko/Česko, 2015, far., 90 min., dokumentárny

19.45 / Pásmo filmov Juraja Štepku
Slovensko, 87 min.:
Raňajky v tráve, Slovensko, 2009, far., 11 min., hraný
Tisíckrát Jááánošíík alebo zrod legendy, Slovensko, 2017, far., 25 min., dokumentárny
... A já, Katarína Kolníková, Slovensko, 2011, far., 52 min., dokumentárny

24.11. Piatok

17.45 / Káva a cigarety
r. Jim Jarmusch, Japonsko/Taliansko/USA, 2003, čb., 95 min., hraný

19.45 / Křižáček
r. Václav Kadrnka, Česko/Slovensko, 2017, far., 90 min., hraný

*

Zmena programu vyhradená

CalmCube2 CMS
RSSVytlačiť stránkuKonverzný kurz 1 € = 30,1260 Sk · Mapa stránok · © 2014 - 2017 ArsPoetica