slovensky english

Ars Poetica 2018


Program medzinárodného festivalu poézie
Ars Poetica 2018

Termín: 13. – 23. november 2018

Utorok, 13.11. / Nová budova SND / Modrý salón / Pribinova 17

19.30 Šmátranie v širočine
premiéra
Predstavenie magickej obraznosti a vnútorných hlasov,
ktoré vo vás prebudia zabudnuté územia pamäti

réžia: Soňa Ferancová
účinkujú: Ján Gallovič, Štefan Kocán
scenár (montáž z poézie Jána Stacha): Martin Solotruk

*

Streda, 14.11. / Nová budova SND / Modrý salón / Pribinova 17

19.30 Korene
poetický večer s hudbou

účinkujú: Táňa Pauhofová, Martin Geišberg

*

Štvrtok, 15.11. / V Klub / nám. SNP 12

19.00 Večer poézie
Luc Bénazet (FR)
Kathrin Schmidt (DE)
Alexandru Potcoavă (RO)
Risto Ahti (FI)
Camilla Nelson (GB)
Kinga Tóth (HU)

špeciálny hosť večera:
Noam Partom (IL) Spoken Word Solo

*

21.00 Koncert
Kieslowski (CZ)

*

22.00 / Open End Party pre všetkých

*

Vstup voľný

*

Piatok, 16.11. / Café Berlinka SNG / nám. Ľ. Štúra 4

19.00 Večer poézie
Martin Poch (CZ)
Jana Beňová (SK)
Luke Roberts (GB)
Olivier Brossard (FR)
Renate Aichinger (AT)
Bruno Doucey (FR)
Endre Szkárosi (HU)

*

21.00 / Koncert svetovej sound poetry
Hannah Silva (GB) & Tomomi Adachi (JP)

*

22.00 / Open End Party pre všetkých

*

Vstup voľný

*

Sobota, 17. 11 / Café Berlinka SNG, nám. Ľ. Štúra 4

18.30 / Večer európskej poézie Versopolis
Veronika Dintinjana (SI)
Pietro Cagni (IT)
Nikolina Andova (MK)
Łukasz Jarosz (PL)
Agda Bavi Pain (SK)
Mária Ferenčuhová (SK)

špeciálny hosť večera:
Carmien Michels (BE) Spoken Word Solo

*

21.00 Koncert
Pospiš/Sillay/Nikitin (SK) Spev tebe

*

22.00 / Open End Party pre všetkých

*

Vstup voľný

Básne recitujú Lucia Hurajová, Marek Majeský a Ivan Šándor

VJ sety Zden Hlinka

Večery poézie moderuje Martin Solotruk

*
Zmena programu vyhradená


*

Sprievodný program Ars Poetica 2018

Univerzitná knižnica v Bratislave, Lisztov pavilón, Klariská 1

Piatok, 16.11. a sobota 17.11. / 14.00 – 17.00

Európske fórum poézie
Kolokvium a stretnutia s medzinárodnými autormi

*

Sobota 17.11. / 10.45 – 13.00

Ars Poetica pre deti
Kniha uši sa!
kreatívno-poetický workshop štúdia Amulet

*

Nedeľa 18.11. / 15.00 – 17.00
Prines svoju báseň
kreatívny workshop Ars Poetica s Martinou Strakovou

*

Vstup voľný

Piatok 16.11. / 13.00 – 16.00 / V-Klub, Nám. SNP 12
Poézia z tela
workshop Roberty Štěpánkovej

Vstup voľný

*

Ars Poetica Film (19.11. – 23.11.)

Kino Lumiére, kinosála č. 4, Špitálska 4, 811 08 Bratislava

Program filmovej časti

Pondelok 19.11.

17.45 / Lajka (r. Aurel Klimt, Česko, 2017, far., 87 min., bábkový-animovaný)

19.45 / Inde (r. Juraj Nvota, Marian Urban, Slovensko/Česko, 2018, far., 80 min., dokumentárny)

Utorok 20.11.

17.45 / Monštrum (r. Martin Snopek, Slovensko, 2018, far., 7 min., animovaný)
Posledný autoportrét (r. Marek Kuboš, Slovensko, 2018, far., 72 min., doku-fikcia)

19.45 / Bratříček Karel (r. Krystyna Krauze, Poľsko/Česká republika, 2016, far., 79 min., dokumentárny)

Streda 21.11.

17.45 / The Best of Fest Anča 2018 (Pásmo víťazných animovaných filmov, 63 min.)

19.45 / Válek (r. Patrik Lančarič, Slovensko, 2018, čb/far., 131 min., dokumentárny)

Štvrtok 22.11.

17.45 / Niet inej cesty (r. Jozef Zachar, Československo, 1968, čb., 104 min., hraný)

19.45 / Jack stavia dom (r. Lars von Trier, Dánsko/Francúzsko/Nemecko/Švédsko,
2015, far., 155 min., hraný)

Piatok 23.11.

17.45 / Studená vojna (r. Pawel Pawlikowski, Poľsko/Francúzsko/Veľká Británia, 2018,
čiernobiely., 84 min., hraný)

19.45 / Manifesto (r. Julian Rosefeldt, Austrália/Nemecko, 2016, far., 95 min., hraný)

*

Dramaturgia filmovej sekcie Martin Palúch

*

Zmena programu vyhradená

CalmCube2 CMS
RSSVytlačiť stránkuKonverzný kurz 1 € = 30,1260 Sk · Mapa stránok · © 2014 - 2018 ArsPoetica