Ars Poetica 2019


Program medzinárodného festivalu poézie
Ars Poetica 2019

Termín: 7. – 17. november 2019

Štvrtok, 7.11. / SNG Café Berlinka

19.00 Večer svetovej poézie
Ivan Štrpka /SK
Jelena Fanajlova /RU
Ghayath Almadhoun /SE/SY
Nikola Madzirov /MK
Carolyn Forché /US
Claudio Pozzani /IT
Ian Keteku /CA

*

21.00 Koncert
Robert Pospiš & Martin Sillay& the Band – Poézia v hudbe/Hudba v poézii /SK

*

Piatok, 8.11. / SNG Café Berlinka

19.00 Večer svetovej poézie
Richard Kitta /SK
Karol Chmel /SK
Susanne Ringell /FI/SE
Charl Pierre Naudé /ZA
Marie Iljašenko /CZ
Thilo Krause /CH
Esther Salmona /FR
Dean Bowen /NL

*

21.00 Koncert
Sound poetry: Jaap Blonk /NL

Sobota, 9.11. / SNG Café Berlinka

19.00 Večer poézie Versopolis
Veronika Dianišková /SK
Veronika Šramatyová /SK
Ivan Hristov /BG
Monica Aasprong /NO/SE
Yekta /FR
Charlotte Van den Broeck /BE
Keston Sutherland /UK

*

21.00 Koncert poézie
Shannon Sullivan & the Band: The Difference between F & F /US/IE/DE

*

Sobota, 9.11. / Galéria Nedbalka

17.00 Jaap Blonk Pod kupolou - Site specific predstavenie svetovej hviezdy zvukovej poézie

*

Pondelok, 11.11. / SND Modrý salón

19.30 Ars Poetica Performance: Eduard Escoffet /ES

*
Zmena programu vyhradená

 


 

*

Sprievodný program Ars Poetica 2019

Univerzitná knižnica v Bratislave, Lisztov pavilón, Klariská 1

Piatok, 8.11. / 14.00 – 17.00

“Performatívny potenciál jazyka”

*

Sobota 9.11. / 14.00 – 17.00

“Poézia na hranici kultúr a diskurzov”

*

Nedeľa 10.11. / 10.30– 12.30
Ars Poetica pre deti: Hráme sa na schovávačku
kreatívny workshop s Líviou Kozúškovou

*

V Klub, Námestie SNP 12, Bratislava

Piatok 15.11. / 17.00 – 20.00
Telo.Slovo Tanečný workshop. Vedie Roberta Štepánková

Sobota 16.11. / 15.00 – 18.00
Slovo.Telo Pohybovo kreatívny workshop. Vedie Roberta Štepánková

Nedeľa 17.11. / 15.00 – 18.00
Od slov k obrazom Workshop tvorivého písania. Vedie Martina Straková

 

*

Ars Poetica Film (11.11. – 15.11.)

Kino Lumiére, kinosála č. 4, Špitálska 4, 811 08 Bratislava

Program filmovej časti

Pondelok 11.11.

18.10 / Nico, 1988 (r. Susanna Nicchiarelli, Taliansko/Belgicko, 2017, far., 93 min., dokumentárny)

20.10 / Dežo Ursiny 70 (r. Matej Beneš, Maroš Šlapeta, Slovensko, 2018, far., 62 min., dokumentárny)

Utorok 12.11.

18.10 / Pocta Márii Rumanovej - pásmo filmov

20.10 / Osamelí bežci: Ideme ďalej! (r. Martin Repka, Slovensko, 2019, far., 82 min., dokumentárny)

Streda 13.11.

18.10 / The Best of Fest Anča 2019 (Pásmo víťazných animovaných filmov, 49 min.) / Persona grata (r. Daniela Krajčová, Slovensko, 2019, far., 16 min., animovaný)

20.10 / Cesta do nemožna (r. Noro Držiak, Slovensko/Česko, 2019, far., 90 min., trikový)

Štvrtok 14.11.

18.10 / Svetozár Stračina (r. Pavol Barabáš, Slovensko, 2019, čb/far., 68 min., dokumentárny)

20.10 / Leto (r. Kirril Serebrennikov, Rusko/Francúzsko, 2018, čb., 126 min., hraný)

Piatok 15.11.

18.10 / Pásmo študentských filmov Akadémie umení v Banskej Bystrici

20.10 / Climax (r. Gaspar Noé, Francúzsko, 2018, far., 95 min., hraný)

*

Dramaturgia filmovej sekcie Martin Palúch

*

Zmena programu vyhradená