Ars Poetica 2020


Program medzinárodného festivalu poézie
Ars Poetica 2020

Termín: 12. – 20. november 2020

Štvrtok, 12.11. / SNG Café Berlinka

19.00 Večer svetovej poézie / Poetry PopUP
Mila Haugová /SK
Daljit Nagra /UK
Márton Simon /HU
Tania Haberlan /IT

*

20.30 Sound poetry star performance
Violaine Lochu /FR

*

21.00 Koncert
Pospiš/Sillay/Nikitin: Komorné soirée /SK

*

Piatok, 13.11. / SNG Café Berlinka

19.00 Večer svetovej poézie / Poetry PopUP
Eva Luka /SK
Judith Nika Pfeifer /AT
Krzysztof Siwczyk /PL
Ondřej Macl /CZ

*

20.30 Sound poetry show
Eiríkur Örn Norðdahl /IS

*

21.00 Koncert
Taomi & Nicholas /SK

Sobota, 14.11. / SNG Café Berlinka

19.00 Večer poézie Versopolis / Poetry PopUP
Martina Straková /SK
Andre Rudolph /DE
Christian Sinicco /IT 
Glorjana Weber /SI
Yannick Dangre /BE

*

21.00 Koncert poézie
Saul /SK

*

Štvrtok, 12.11. / Galéria Nedbalka

15.00 Violaine Lochu Pod kupolou - Site specific predstavenie svetovej hviezdy zvukovej poézie

*


Zmena programu vyhradená

 


 

 

*

Sprievodný program Ars Poetica 2020

Univerzitná knižnica v Bratislave, Lisztov pavilón, Klariská 1

Piatok, 13.11. / 14.00 – 15.00

“Poézia: performancia vs. imaginácia?”

Piatok, 13.11. / 15.00 – 16.00

“Poézia ako médium komunikácie?”

*

Sobota, 14.11. / 11.00 – 12.30

Ars Poetica pre deti

tvorivý workshop s Líviou Kožúškovou

Sobota, 14.11. / 14.00 – 15.00

“Poézia ako vedomie ducha”

Sobota, 14.11. / 15.00 – 16.00

“Poézia ako svedomie občianskej spoločnosti”

*

Nedeľa, 15.11. / 15.00– 17.00
Od slov k obrazom
kreatívny workshop s Martinou Strakovou

*

V Klub, Námestie SNP 12, Bratislava

Pondelok 16.11. / 17.00 – 19.00
Pohybovo kreatívny workshop. Vedie Roberta Štepánková

 

 

*

Ars Poetica Film (16.11. – 20.11.)

Kino Lumiére, kinosála č. 4, Špitálska 4, 811 08 Bratislava

 

Program filmovej časti

Pondelok 16.11.

18.30 / Best of Fest Anča (Pásmo víťazných animovaných filmov, 73 min.)

20.30 / Frem (r. Viera Čakányová, SR, 2019, 73 min)

Utorok 17.11.

18.30 / Efekt Vašulka (r.  Hrafnhildur Gunnarsdóttir, IS/ČR, 2019, 85 min.)

20.30 / Poetika Anima (r. Kriss Sagan, SR, 2018, 5 min.)

Voda, čo ma drží nad vodou (r. Tomáš Magnusek, SR, 2019, 73 min.)

Streda 18.11.

18.30 / Sólo (r. Artemio Benki, ČR/FR/AG/AT, 2019, 84 min.)

20.30 / Králi videa (r. Lukáš Buleva, SR/ČR, 2020, 82 min.)

Štvrtok 19.11.

18.30 / CHRISTO: Chôdza po vode (r. Andrej Paounov, IT/US/DE/UAE, 2018,105 min.)

20.30 / Alchymická pec (r. Adam Oľha, Jan Daňhel, ČR/SR, 2020, 116 min.)

Piatok 20.11.

18.30 / Krajina medu (r. Ljubo Stefanov, Tamara Kotevska, MK/TR, 2019, 85 min.)

20.30 / Helmut Newton: Nehanebná krása (r. Gero von Boehm, DE, 2020, 89 min.)

*

Dramaturgia filmovej sekcie Martin Palúch

*

Zmena programu vyhradená