Poézia Cassovia 2011Medzinárodný festival poézie Poezia Cassovia prináša 26. - 29. septembra 2011 do košických Kasární/Kulturparku a do filmového klubu Biograf tvorbu 18 európskych básnikov z 11 krajín v slovenských prekladoch. Večery poézie spája s poetickými filmami a koncertmi. Hviezdami tohto ročníka sú americká poetka Catherine Bowman, Francúzi Christophe Manon a Claude Favre, ale aj poľská kapela Towary Zastępcze. Na akcie v Kasárňach/Kulturparku vstup voľný.


cassovia_2011.jpg Od pondelka do štvrtku sa bude môcť metropola východu hrdiť ďalším prívlastkom – mesto poézie. Práve v týchto dňoch totiž v meste prebehne medzinárodný festival poézie s názvom Poezia Cassovia 2011.

Festival so sebou prinesie tvorbu 18 básnikov z 11 krajín v slovenských prekladoch.

Hviezdami podujatia budú americká poetka Catherine Bowman, Ír Gabriel Rosenstock a ďalší autori z Francúzska, Poľska, či Maďarska. Zo slovenských autorov svoje diela predstavia Marián Andričík, alebo Mária Ferenčuhová.

Poéziechtiví návštevníci si ich môžu vypočuť s obrazovým a hudobným sprievodom buď v bžvalých kasárňach Kulturpark, alebo vo filmovom klube Biograf.

V rámci festivalu sa divákom predstavia aj hudobné zoskupenia, v tvorbe ktorých prevláda poetický pohľad na život a svet. Koncerty budú mať napríklad Vrbovskí víťazi, Abusus, alebo poľská kapela Towary Zastepcze.


Program

Programová skladačka na stiahnutie

program_cassovia-2011-page-001.jpg

program_cassovia-2011-page-002.jpg