Zdeno Hlinka

Zdeno Hlinka

Pohybuje sa na rozhraní medzi softvérovym developerom a digitálnym umelcom. Po dlhé roky sa venuje postupnému vývoju aplikácie na tvorbu živých video projekcií a klipov. V poslednom čase je opäť viac aktívny v online priestore a začal sa venovať tvorbe grafických aplikácií pre web. Zastúpenie na živých podujatiach vymenil za domácu tvorbu ktorá je otvorená stále novým technologickým postupom a tvorivým výzvam.

Jeho vizuálny prejav obsahuje prvky rannej estetiky net.artu v kombinácii glitchovej vlny abstraktného minimalistického video-artu pre noisovú scénu. Performance je charakteristicky old-skoolovým video VJingom v kombinácii s enormnou postprodukciou v reálnom čase do abstraktných foriem v kombinácii s predošlými technikami.

Korene Zdenovej tvorby siahajú do demoscény, ktorá sa dá chápať ako aj digitálne graffity. Je stále inšpirovaný jej témami a reintepretuje ich ako aj prináša svoje nové softvérove klipy v premiére na ich verejných happeningoch tzv. demo parties. Posledných 7 rokov pracoval ako developer vo firme Eset a podieľal sa na tvorbe užívateľského rozhrania produktovej liíie pre operačné systémy OS X.

Aktuálne je na rodičovskej dovolenke aby sa viac venoval rodine a vlastným aktivitám. Viac informácii a tvorbu nájdete na jeho domovskej stránke: www.zd3n.com

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku5. 11. 2015, 17:35