Prezentácia súčasnej slovenskej poézie v UNESCO

Prezentácia súčasnej slovenskej poézie v UNESCO

Dňa 17. marca 2016, pri príležitosti Medzinárodného dňa Frankofónie, sa v sídle UNESCO uskutočnila prezentácia súčasnej slovenskej poézie. Ústrednou postavou stretnutia publika s tromi poetmi z troch krajín bol slovenský básnik Martin Solotruk. Solotrukove verše, ktoré práve vyšli vo francúzštine vo vydavateľstve Éditions Bruno Doucey, predniesol francúzsky básnik, recitátor a znalec slovenskej literatúry Michel de Maulne.

Významný belgický básnik a vydavateľ Guy Goffete predstavil publiku vlastný pohľad na súčasnú slovenskú poéziu. V jeho podaní zazneli básne Dany Podrackej, Erika J. Grocha, Rudolfa Juroleka a Jozefa Mihalkoviča. Hudobný rozmer podujatia poskytla mladá slovenská speváčka Andrea Bučková.

Podujatie pripravili Stála delegácia SR pri UNESCO, Slovenský inštitút v Paríži a Literárne informačné centrum v Bratislave. Medzi divákmi boli viacerí zástupcovia diplomatickej komunity a predstavitelia Frankofónnej skupiny UNESCO.

Martin Solotruk reprezentoval Slovensko na tohtoročnej Jari básnikov. V rámci projektu Versopolis jeho tvorba odznela na predstaveniach v Maison de la Poésie, na Salóne knihy a v kníhkupectve L´autre LIVRE v Paríži, ale aj na Týždni poézie v Clermont-Ferrand.“

Zdroj: Veľvyslanectvo SR v Paríži, 21. marec 2016.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku21. 3. 2016, 15:00