Priezračný zvuk svetovej poézie v SNG Café Berlinka!

Medzinárodný festival poézie Ars Poetica 2018 predstaví koncert hviezdneho dua svetovej sound poetry – Hannah Silva z Veľkej Británie a Tomomi Adachi z Japonska

Aj druhý festivalový deň prinesie návštevníkom 16. ročníka medzinárodného festivalu poézie Ars Poetica 2018 to najlepšie zo svetovej poézie. V piatok 16. novembra 2018, v priestoroch kaviarne SNG Café Berlinka, vystúpia: Martin Poch z Českej republiky, Jana Beňová zo Slovenska, Luke Roberts z Veľkej Británie, Olivier Brossard z Francúzska, Renate Aichinger z Rakúska, Bruno Doucey z Francúzska a Endre Szkárosi z Maďarska. Highlightom večera bude vystúpenie dua sound poetry v prevedení Hanny Silva z Veľkej Británie a Tomomi Adachiho z Japonska.

Umelecké duo tvorí sólové aj spoločné diela s použitím hlasu, elektroniky a gest. Ide o kombináciu zvukovej poézie s hovoreným slovom, technológiou a experimentálnou hudbou. Výsledkom intenzívneho hlasovému prejavu sú často extrémne fyzické a zároveň konceptuálne výkony. Návštevníkom festivalu Ars Poetica predstavia svoje nové dielo Pluto is a Planet! (Pluto je planéta!), ktoré bolo napísané pre dva hlasy a dve infračervené košele, pôvodné autorské rozhranie z rúk samotného Adachiho. Dielo zožalo úspech na domácom turné vo Veľkej Británii v máji 2018.

Vstup je pre verejnosť voľný.

Viac o festivale
Viac o festivale