Večer európskej poézie Versopolis priamo v centre Bratislavy!

Hviezdou večera bude performerka z Belgicka Carmien Michels. Nenechajte si ujsť ani koncert Spev o tebe, v ktorom zaznie poézie Walta Whitmana...

Tretí večer medzinárodného festivalu poézie Ars Poetica 2018 bude venovaný európskej poézii a platforme Versopolis, ktorá je jedinou európskou platformou poézie, podporovanou programom Európskej komisie Kreatívna Európa. Na pódiu v SNG Café Berlinka sa v sobotu 17. novembra 2018 o 18.30 predstavia: Veronika Dintinjana zo Slovinska, Pietro Cagni z Talianska, Nikolina Andova z Macedónska, Łukasz Jarosz z Poľska, Agda Bavi Pain a Mária Ferenčuhová zo Slovenska. Hviezdou večera bude belgická spisovateľka a performerka, ktorá sa pohybuje medzi perom a pódiom, medzi urbánnym a klasickým – Carmien Michels.

michels-carmien-c-koen-broos
Carmien Michels
Foto: Koen Broos

Inšpirovaný poéziou Walta Whitmana zas bude koncert slovenskej trojice hudobníkov Pospiš – Sillay – Nikitin s názvom Spev tebe. Rovnomenný album, ktorý vznikol ako pocta básňam tohto velikána nahrávala trojica hudobníkov v newyorskom štúdiu The Samurai Hotel Recording Studio. Pre projekt bola oslovená aj oceňovaná speváčku Hanka Gregušová spolu s množstvom prominentných zaoceánskych hostí, akými sú Basgitarista Stanley Banks, klavirista a organista John Peters, či bubeník Taru Alexander. Texty Whitmanových piesní do slovenčiny preložil a upravil básnik a prekladateľ Martin Solotruk.

Vstup je pre verejnosť voľný.

Viac o festivale
Viac o festivale