Poézia, filmy, koncerty, prednášky

Básne 27 autorov zo 17 krajín čítajú Lucia Rózsa Hurajová & Marek Majeský
VJ Zden Hlinka

Streda 6. 10.

11.00 Rod Mengham: Experimentálne formy v súčasnej britskej poézii / UK / prednáška / G236, FiF UK
17.00 Mliečna cesta / HU / DE / film / 2007 / Poľský inštitút
18.00 Máj / CZ / film / 2008 / Klub 35 mm
19.00 Večer poézie / A4
Ivan Štrpka / Veľký dych / SVK /
Anna Ondrejková / SVK /
Jaroslav Žila / CZ /
Bohdan Bláhovec / CZ /
Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki / PL /
Edward Pasewicz / PL
20.00 3 sezóny v pekle / CZ / SVK / DE / film / 2009 / Klub 35 mm
20.00 Čierne more / IT / film / 2008 / Taliansky inštitút
21.00 Handa Gote: Metal music Vol. I / CZ / divadlo poézie / A4
22.30 KRRAAKKK / CZ / koncert / A4

Švrtok 7. 10.

17.00 Ewa Zadrzynska: Moja obľúbená báseň / PL / prezentácia / Poľský inštitút
18.00 Mág / CZ / film / 1987 / Klub 35 mm
19.00 Večer poézie / A4
Derek Rebro / Okamih pred dopadom / SVK /
Paolo Zhang / CHI /
Pier Paolo Benedetti / IT /
Szilárd Borbély / HU /
Gianluca Chierici / IT /
Eiríkur Örn Norðdahl / ICE /
Elizabeth Willis / USA
20.00 Duša Paula Giamattiho / FR / USA / film / 2009 / Klub 35 mm
20.00 Príbeh ťavy, ktorá plače / DE / film / 2003 / Taliansky inštitút
21.00 Musica Falsa et Ficta / SVK / koncert / A4

Piatok 8. 10.

9.30 Martin Procházka: Romantický pluralismus: poézia, príroda, subjektivita / CZ / prednáška / USlL SAV
14.00 Poézia a veda / diskusiu moderuje Zuzana Belková / SVK / SRo štúdio 5
17.00 Early Melons / SVK / film / Poľský inštitút
18.00 Malý zúrivý Robinson / SVK / film / 2009 / Klub 35 mm
19.00 Večer poézie / A4
Hansjörg Zauner / AT /
Jaume Subirana / ESP /
Ilse Kilic / AT /
József Juhász / SVK /
Fritz Widhalm / AT /
Tom Van de Voorde / BEL /
Claudia Gabler / DE
20.00 Svätá tráva / PL / film / 2009 / Klub 35 mm
20.00 Čierne oči / USA / ZSSR / IT / film / 1987 / Taliansky inštitút
21.00 Ali Ibn Rachid / SVK / koncert / A4

Sobota 9. 10.

15.00 Okrúhly stôl európskych vydavateľov a redaktorov poézie / diskusia / A4
17.00 Akcia animácia / PL / film / Poľský inštitút
18.00 Smyčka / CZ / film / 2009 / Klub 35 mm
19.00 Večer poézie / A4
Matthias Göritz / DE /
Taras Muraško / SVK /
Alexander Irvanec / UA /
Andrej Hočevar / SI /
Bodil Lindfors / FIN /
Christophe Manon / FR /
Carol Watts / GB
20.00 Kamene
Prežiť svoj život / SVK / CZ / film / 2010 / Klub 35 mm
21.00 Evelin Tóth / HU / koncert / A4
22.00 Oranżada / PL / koncert / A4

Nedeľa 10. 10.

18.00 Fest Anča / SVK / film / 2010 / Klub 35 mm
20.00 Sneh a krv / PL / film / 2009 / Klub 35 mm